Rzetelna obrona w sprawach karnych

Częstokroć zadajecie sobie pytanie - czy prawnik prawnikowi równy? Czy ten który doskonale sprawdza się w procesie o zapłatę będzie równie skuteczny w obronie podjerzanego? Oczywiście, że nie - adwokat od wszystkiego jest do niczego. Co w takim razie predysponuje konkretnego prawnika do bycia karnistą?

Karnistę musi cechować odwaga. Na codzień musi stawiać czoła sędziom, prokuratorom i policjantom, którzy częstokroć nie pałają miłością do obrońców. Delikatnie powiedziawszy. Z ich perspektywy obrońcy to zło konieczne, bez którego w oczywisty sposób się obędą. Sęk w tym, że nasi klienci już nie. Aby skutecznie stawić czoła państwowej machinie sprawiedliwości adwokat musi postępować odważnie. Musi stanowczo żądać, nie bać się swojej wiedzy i egzekwować to co klientowi oczywiście się należy. Do tego musi posiadać wiedzę, więc karnista to nie tylko ten, który dużo się nauczył, ale przede wszystkim ten kto nieustannie się szkoli.

W każdej prowadzonej sprawie karnej istotne jest to aby uczestniczyć we w miarę możliwości wszystkich przesłuchaniach. Do tego oczywiście trzeba wiedzieć kiedy się odbędą i jak planowane są kroki śledczych. Często stanowi to nie lada sztukę, w szczególności gdy śledczym nie specjalnie zależy aby namolny adwokat patrzył im na ręce. Tu także trzeba doświadczenia i znajomości przepisów, ale przede wszystkim odpowiednich kroków już na samym początku sprawy.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square